Gram Altın Ne Kadar?

Gram Altın Ne Kadar?
Gram Altın Ne Kadar?

Gram Altın fiyatları ülkemizdeki gelişmelerle birlikte sadece küresel aktörlerle değil, ülkeler arası politikalarla şekillenen global piyasadaki değişkenlere de bağlı. Serbest piyasadan alınan veriler ışığında Gram Altın fiyatlarındaki dalgalanmanın yönü ve şiddeti haberimizde.

En güncel verilere bakıldığında Gram Altın alış 272.21 TL, satış ise 278.86 Türk lirası. Gram Altın fiyatlarındaki en son güncelleme saati 12:41. Para piyasasının güçlü aktörlerinden biri olan altın fiyatları dar bir bantta seyrediyor.

Altın Ne Kadar Kazandırdı?

Çeyrek Altın:

Çeyrek altın an itibarıyla 436.63 TL üstünden alınırken, 471.00 TL üzerinden müşteri buluyor. Özel günlerin değişmez hediyesi çeyrek altın en büyük piyasa hacmine sahip emtialardan biri. Çeyrek altın geçtiğimiz hafta ortalama 427.27 TL üzerinden işlem görmüştü.

Gram Altın:

Güvenli liman olarak bilinen altın piyasasının temel göstergesi gram altın yoğun saatler yaşıyor. Gram altın alış fiyatı: 272.21 Türk lirası, satış fiyatı: 278.86 lira olarak belirlendi. Gram altının geçen haftaki ortalaması 266.40 lira.

Cumhuriyet Altını:

Cumhuriyet altını an itibariyle 1804.40 Türk lirası üstünden alınırken, 1864.63 Türk lirası üzerinden işlem görüyor. Cumhuriyet altını trendini analiz etmek için geçmişe dönük verilere de bakmakta fayda var. Yatırım kararı vermeden önce periyodik rakamlara bakmakta fayda var. Teklik Cumhuriyet altını geçtiğimiz haftayı ortalama 1765.90 TL seviyesinden kapatmıştı.

Reşat Altın:

Son olarak da Reşat altın an itibarıyla 1796.40 Türk lirası üzerinden alınırken, 1904.00 lira üzerinden işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta ortalama değeri ise 1757.90 lira seviyesinde dalgalanmıştı.

Piyasalar işlem hacminin yanı sıra ülkeler arası ticari ilişkilerin belirleyici faktör olarak etkisini hissettirdiği küresel gelişmeleri de yakından takip ediyor. Sadece dolar kurlarının değil, diğer emtiaların kur dalgalanmalarında büyük bir etkisi olan Amerika Birleşik Devletleri ile ticaret savaşlarının devam edip etmeyeceği, ülkemizle birlikte Asya ülkelerinde düğün sezonunun başlayıp başlamadığı gibi faktörler altın piyasasını şekillendiriyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS