Altın Fiyatlarında Günün En Son Rakamları

Altın Fiyatlarında Günün En Son Rakamları
Altın Fiyatlarında Günün En Son Rakamları

Serbest piyasa ve Merkez Bankası'ndan gelecek olan altın fiyatları en çok küçük yatırımcıyı ilgilendiriyor. Hem yatırım hem de hediye olarak tercih edilen çeyrek altın ve gram altının fiyatı ne oldu? Günün en çok takip edilen konuları arasında yer alan altın fiyatlarındaki son durum şu şekilde:

Kapalıçarşı'dan alınan en güncel verilere bakıldığında 10:39 itibariyle Gram Altın alış 369.39 TL ve satış 372.55 lira üzerinden el değiştiriyor.

Altın Ne Kadar Kazandırdı?

Çeyrek Altın:

Çeyrek altın an itibarıyla 598.99 Türk lirası düzeyinden alınırken, 611.21 lira üzerinden alınıp satılıyor. Yastık altı yatırım en çok tercih edilen emtialarından biri olan Çeyrek, stabil bir trend izliyor. Çeyrek altın geçtiğimiz hafta ortalama 605.97 lira üstünden işlem görmüştü.

Gram Altın:

Altın piyasasının baz göstergesi gram altın kabul ediliyor. Gram altın alış fiyatı: 369.39 lira, satış fiyatı: 372.55 TL olarak belirlendi. Gram altının geçen haftaki ortalaması 376.13 Türk lirası.

Cumhuriyet Altını:

Cumhuriyet altını an itibariyle 2464.55 lira üzerinden alınırken, 2489.44 lira üzerinden el değiştiriyor. Cumhuriyet altını trendini analiz etmek için geçmişe dönük verilere de bakmakta fayda var. Yatırım kararı vermeden önce periyodik rakamlara bakmakta fayda var. Teklik Cumhuriyet altını geçtiğimiz haftayı ortalama 2492.92 lira üstünden kapatmıştı.

Reşat Altın:

Son olarak da Reşat altın an itibarıyla 5990.65 TL civarından alınırken, 6051.16 lira üzerinden talep görüyor. Geçtiğimiz hafta ortalama değeri ise 5339.65 lira seviyesinde dalgalanmıştı.

Piyasalar işlem hacminin yanı sıra petrol ve finans sektöründeki büyük oyuncuların yer aldığı küresel gelişmeleri de yakından takip ediyor. Dolar fiyatlarının en belirleyici faktörü olan Amerika ile ticaret savaşlarının devam edip etmeyeceği, ülkemizle birlikte Asya ülkelerinde düğün sezonunun başlayıp başlamadığı gibi faktörler altın piyasasını şekillendiriyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS