Çeyrek Altın 395 Lira. Altın Piyasasından Son Dakika

Çeyrek Altın 395 Lira. Altın Piyasasından Son Dakika
Çeyrek Altın 395 Lira. Altın Piyasasından Son Dakika

Serbest piyasa ve Merkez Bankası'ndan gelecek olan altın fiyatları en çok küçük yatırımcıyı ilgilendiriyor. Hem yatırım hem de hediye olarak tercih edilen çeyrek altın ve gram altının fiyatı ne oldu? Günün en çok takip edilen konuları arasında yer alan altın fiyatlarındaki son durum şu şekilde:

Çeyrek Altın saat 10:00 itibari ile alış 359.75 Türk lirası, satış ise 395.00 lira. Çeyrek Altın bu sabah 395.00 lira (satış fiyatı) seviyesinden açılış yaptı. Geçen hafta Çeyrek Altın piyasasında aynı gün alış ve satış fiyatları sırasıyla 355.38 TL ve 383.00 lira olarak gerçekleşmişti. Para piyasasının güçlü aktörlerinden biri olan altın fiyatları dar bir bantta seyrediyor.

Altın Yükseliyor mu?

Çeyrek Altın: Çeyrek altın an itibari ile 359.75 Türk lirası seviyesinden alınırken, 395.00 TL üzerinden el değiştiriyor. Altın fiyatlarındaki trendi görmek için önceki haftanın ve ayın ortalama değerlerine de bakmak gerekiyor. Çeyrek altın geçen haftayı ortalama 357.85 Türk lirası üstünden kapatmıştı.

Gram Altın: Altın piyasasının yükselişiyle birlikte çeyrek altının en büyük rakibi olan gram altın da yoğun saatler yaşıyor. Gram altın alış fiyatı: 359.75 Türk lirası, satış fiyatı: 395.00 lira olarak belirlendi. Gram altının geçen haftaki ortalaması 222.58 Türk lirası olarak gerçekleşmişti. Küresel aktörlerden büyük çaplı bir müdahale gelmediği sürece altın piyasasında değerler stabil bir seyir izliyor.

Cumhuriyet Altını: Son olarak da Cumhuriyet altını an itibariyle 1486.00 lira civarından alınırken, 1528.00 lira seviyesinde. Teklik Cumhuriyet Altını geçtiğimiz hafta 1478.52 lira ortalama olmak üzere işlem görmüştü. Geçtiğimiz hafta ve ayın verileriyle birlikte değerlendirildiğinde güncel Cumhuriyet altını fiyatları anlam kazanıyor.

Piyasalar işlem hacminin yanı sıra kapanış zilinin neredeyse hiç çalmadığı uluslar arası gelişmeleri de yakından takip ediyor. Döviz piyasasındaki en büyük oyunculardan biri olan ABD ile ticaret savaşlarının devam edip etmeyeceği, ülkemizle birlikte Asya ülkelerinde düğün sezonunun başlayıp başlamadığı gibi faktörler altın piyasasını şekillendiriyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS